Costa de la Luz

Wybrzeże Światła, gdzie jak to obliczyli dzielni naukowcy około 310 dni w roku świeci słońce, położone jest w prowincji Huelva, na południowym wybrzeżu hiszpańskiego regionu Andaluzja, która oferuje odwiedzającym turystom wszystko to, co najczęściej kojarzone jest z Hiszpanią. Przyciągają tu wspaniałe, słynne na cały świat zabytki kultury Maurów, piękne budowle w stylu mudejari perełki architektury pokryte mieniąca się w słońcu ceramiką (azulejos).

Niepowtarzalne krajobrazy, wywierające ogromne wrażenie bogactwem kolorów i dopasowaniem architektury do warunków naturalnych. W Andaluzji można znaleźć wszystko to, co w Hiszpanii najlepsze i najciekawsze, wspaniałe jedzenie – wyborne tapas i szynki jamon Iberico, najsłynniejsze wyśmienite sherry z Jerez de la Frontera. To tutaj narodziło się flamenco i kastaniety, stąd wywodzi się tradycja ludowych zabaw i festynów, a nawet korrida. Tu odnaleźć można typowe pueblos blancos (białe wioski), najdłuższe piaszczyste plaże (łącznie 800 km wzdłuż wybrzeża atlantyckiego na zachodzie – Costa de la Luz i śródziemnomorskiego na wschodzie – Costa del Sol), najwyższy łańcuch górski Hiszpanii (Sierra Nevada) i oczywiście hiszpańskie słońce.

Costa de la Luz rozciąga się wzdłuż Atlantyku, od Cieśniny Gibraltarskiej do granicy portugalskiej. To wybrzeże bardziej spokojne w porównaniu z tętniącym życiem Costa del Sol, nie ma tu nieskończenie ciągnących się rzędów hoteli i tłumów na plażach. Kontrola wykupu ziemi i inwestycji powoduje, że tylko tutaj, szczególnie w prowincji Huelva, gdzie znajdują się oferowane przez nas hotele, możemy jeszcze odnaleźć niekończące się, dzikie i nienaruszone wybrzeże, pełne dzikich plaż z naprawdę złotym piaskiem i pięknymi muszelkami czekającymi tylko na Państwa. Jadąc wzdłuż wybrzeża Costade la Luz, mamy wrażenie, że jesteśmy
w innym, lepszym świecie – niewysokie, zielone wzgórza, gaje pomarańczowe, białe wioski, bocianie gniazda, liczne zatoczki i dzikie wydmy. Wspaniały klimat ze średnią roczną temperaturą 23oC, sprzyja wspaniałemu wypoczynkowi, z dala od zgiełku wielkich miast i tłumów na plażach.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: